Haber

Sezgin Tanrıkulu: Esnaf ve üretici zor durumda

DİYARBAKIR– CHP Diyarbakır 1. Sıra Milletvekili Adayı Sezgin Tanrıkulu, seçim gezileri kapsamında Diyarbakır Hayvancılık Borsasını ziyaret ederek esnaf ve üreticilerle görüşmeye geldi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin dezenfekte işlemleri kapsamında her hafta çarşamba günleri borsanın kapatılmasına tepki gösteren esnaf, halihazırda rutin olarak kapalı olan pazar günleri de dezenfekte işlemlerinin yapılmasını talep ediyor. Öte yandan giriş ve fiyat tartısından da mağdur olan borsa esnafını dinleyen Tanrıkulu, yaptığı açıklamayla bu uygulamaya tepki gösterdi.

Hafta ortasında gerçekleşen bu uygulamanın esnafa zarar verdiğini anlatan Tanrıkulu, “Diyarbakır Hayvancılık Borsasındayım burada esnaf ve üreticiler zarar görüyor. Hafta ortasında borsayı kapatıyorlar. İlaçlama bahanesiyle. Neden bu işlem borsa zaten kapalıyken pazar günü değil de çarşamba günü yapılıyor. Esnaf ve üreticiye zarar veriyorsunuz” uygulamasına tepki gösterdi.

CHP Adayı Tanrıkulu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Diyarbakır Valiliği’ne davette bulunarak, “Hafta ortasında borsayı kapatmayın, bu uygulamaya bir an önce son verin ve esnafı, üreticiyi daha da zor duruma düşürün” dedi. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu