Ekonomi

Evolus 50 milyon dolarlık arzda hisse fiyatını 14,07 dolar olarak belirledi

NEWPORT BEACH, Kaliforniya – Bir performans güzellik şirketi olan Evolus, Inc. (NASDAQ:EOLS), 3.554.000 adet adi hisse senedini, geçen Cuma günkü kapanış hisse senedi fiyatına denk gelecek şekilde, her biri 14,07 $’dan halka arz etti. Şirket, yüklenim indirimleri, komisyonlar ve diğer teklif giderleri hariç olmak üzere yaklaşık 50 milyon $ brüt gelir elde etmeyi öngörüyor. Ayrıca, yüklenicilerin, yüklenim indirimleri ve komisyonlar hariç teklif fiyatından 533.100 adede kadar daha hisse satın almak için 30 günlük bir opsiyonu bulunuyor.

Arzın, alışılagelmiş koşullara tabi olarak Salı günü civarında kapanması planlanıyor. Evolus, net geliri amiral gemisi nörotoksin ürünü Jeuveau®’nun büyümesini desteklemek, Evolysse™’nin lansmanını finanse etmek, potansiyel iş geliştirme fırsatlarını araştırmak ve genel kurumsal amaçlar için tahsis etmeyi planlıyor.

Leerink Partners ve Stifel, Evolus’un yürürlükteki tescil beyanının bir parçasını oluşturan bir prospektüs aracılığıyla sunulan arz için ortak talep toplama yöneticileri olarak hizmet vermektedir.

Bu basın bülteni, bu tür bir teklifin, talebin veya satışın söz konusu herhangi bir eyalet veya yargı yetkisinin menkul kıymetler yasaları uyarınca tescil veya yeterlilikten önce yasadışı olacağı herhangi bir eyalet veya yargı yetkisinde menkul kıymetleri satmak için bir teklif veya satın almak için bir teklif teşkil etmez.

Evolus, müşteri odaklı iş modeli ve dijital platformuyla estetik nörotoksin pazarını geliştirmesiyle tanınıyor. Şirketin hedefi, güzellik tüketici pazarı için Jeuveau®’ya odaklanarak küresel, çok ürünlü bir estetik şirketi olmaktır. Ayrıca, ABD’de Evolysse™ ve Avrupa’da bir dermal dolgu serisi olan Estyme® için özel dağıtım anlaşmaları ile portföylerini genişletiyorlar.

Bu makaledeki bilgiler Evolus, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-karasu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu